Konzultant Firemních procesů

Business Proces Management (BPM)

Nejdřív odpovím na otázku: "Jak může někdo "cizí" popisovat naše interní procesy a radit nám?"

Procesní poradenství je iterativní (opakující se) forma dotazování a poradenství, ve kterém konzultant spolupracuje s klientem na společném vytváření řešení.

Úkolem procesního konzultanta je identifikovat a  nabídnout  vhodné změny v nastavení procesů, podpořit  růst klienta prostřednictvím procesu: sběr informací/ identifikování úzkých míst/ rozhodování / upravování a zkoušení/ zavedení; úkolem procesního konzultanta není poskytovat hotová řešení převzatá odjinud či z příruček. Klienti často popisují fázi Identifikace jako "otevření očí" či pojmenování "kostlivců v skříni", kterým se dlouhodobě úspěšně vyhýbají:)
Otevřenost a převzetí zodpovědnosti  jsou důvody pro zaangažování procesního konzultanta.

Potřebujete pomoci s nastavením procesů, jejich kontrolou a nebo s procesní dokumentací?
Kontaktujte mne e-mailem nebo volejte. I když si myslíte, že byste "jen možná" mohli potřebovat procesního konzultanta, kontaktujte mne.
Dokážu během prvních 5 minut říct, jestli vám mohu pomoci. První konzultace je zdarma, takže nemáte co ztratit - kromě možná celé řady spletitých procesů.

reference:

"Pod tlakem běžných provozních záležitostí jsme nebyli dlouhodobě schopni najít prostor pro revizi naší organizační struktury a vymezení kompetencí jednotlivých pozic. Díky spolupráci s Lenkou Bakovou se nám podařilo nejen toto. Díky přesnějšímu pojmenování našich cílů, jsme vytvořili a zahájili proces vývoje, na kterém jsme jako jednotlivci ve shodě a který nás ... prostě baví"                                                     KMENT s.r.o., Michal Kment, jednatel